כי מלכותית לעלות מתוך המים האמרלד המפורסם בעולם מפרץ Halong; אל המערה הגדולה ביותר בעולם, השוכנת בין יערות הגשם היורדים, גבעות של אבן גיר ומים בצבע תכלת בפארק הלאומי פונג נאה-קה בנג (National Phang Nha-Ke Bang) הידוע פחות, אך פחות מזה. האוויר הקריר והצלול, שטחים הרריים, שדות אורז ירוקים מטורפים, מנוקדים באוכלוסיות של מיעוטים אתניים של סאפא ודאלאט: מאות חופים יפים החל חופים בסגנון חופים upmarket ב Nha Trang ו Mui Ne כדי משתרע מדהימה של החוף, unviso כמעט בלתי מבוקרת כגון חוף My Khe של Danang (הצביעו אחד החופים הטובים ביותר בעולם על ידי מגזין פורבס), מפרצים מבודד ורב החיים הימיים המלוטשים של איי צ'אם ושל איי גן עדן לא טרופיים של קו דאו ופו קווק; בתוספת הצמחייה הצבעונית התוססת המקיפה את עולם המים הצף של דלתא המקונג; עם הרבה יותר יפה מרהיב מקומות של יופי טבעי מפוזרים ברחבי הארץ.

התרבות
בנוסף כור ההיתוך שלה השפעה זרה וייטנאם מציגה בגאווה זהות תרבותית נפרדת משלה, בולט במיוחד האופנה שלה, את האמנות ואת הדת. דוגמאות מצוינות מהן הן אאו דאי האלגנטי ללא מאמץ, טוניית משי ארוכה וחובשת דמויות על מכנסיים רחבים; האמנות הוייטנאמית העתיקה והייחודית של תיאטרון המים בובות, שבו בובות עץ מגולפות בעבודת יד גולשות מעל בריכת מים עמוקה עד המותניים ומפעילה סיפורים של אהבה ואובדן; ואחד ההיבטים הנפוצים ביותר של תרבות ויאטנמית, פולחן האב. אבות מזבח תכונה ברוב הבתים שבהם התכנסויות חיוניות של בני משפחה לעתים קרובות להתרחש כדי לכבד את יקיריהם המתים על ידי שריפת קטורת מקלות, כסף והשאיר מזון הצעות.

וייטנאם היא ביתם של שטיחים עשירים וצבעוניים של למעלה מ -50 קבוצות מיעוט אתניות, שרובן מתגוררות באזורים הרריים, ומקבלות להן את השם "אנשים הרריים" (nguoi thuong) בווייטנאמית. כמה מהם התגוררו בווייטנאם במשך אלפי שנים, אחרים היגרו מסין, לאוס וממדינות אחרות הגובלות, מתישהו במאות האחרונות. המגוון הססגוני ביותר של בני שבט הגבעות מתגוררים בצפון מאוד של וייטנאם (סאפה ובאק חה), השוכן בין הרים, עושה נוודים למחצה לחיות מעבודה הקרקע. התלבושות המושכות את לבם של טוניקות, חצאיות, אפודות, כובעים וטורבנים מרוקמות ביד מרוכזת על ידי הנשים והנערות של השבט.

אטרקציות תרבותיות
הנוף של וייטנאם היה מבורך על ידי שפע של אתרי תרבות ואדריכלות חשוב, שרבים מהם נותרו מאחור על ידי תרבויות עתיקות או מתנחלים לשעבר. לא פחות משבע של האטרקציות של האומה נקראו Unesco אתרי מורשת עולמית; מפרץ Halong לעיל & Phong Nha Ke Bang National Park; בתוספת גבעת הבירה הקיסרית לשעבר, שופעת ארמונות, פגודות, קברים ורקות; הוי עיר עתיקה, שמציעה באופן מושלם השתמרו הסינית חנויות חזית החנויות של המאה ה -15, קניות החנויות, מסעדות, גלריות לאמנות, מוזיאונים חייטים; מקדש הבן שלי, הבירה הרוחנית החשובה ביותר בממלכת צ'אמפה מהמאה ה -4 עד המאה ה -14 לספירה, מצודת טאנג לונג אימפריאל בהאנוי והמצודה של שושלת הו בהאן הואה פרובינץ '

e.